Genealogie CLUIJTMANS

opgemaakt met GensData/D90
door K.E.J. Honings ( khonings @ online . nl )

In 1979 is door de heer F.A.M. van Gorkum een boekje uitgegeven met een genealogie van de familie Cluijtmans uit Helden, met een tak die zich vestigt in en rond Zevenaar. Uit dat boekje met de titel 'Van aarde en hout' zijn een groot aantal gegevens overgenomen. Onderstaande genealogie bevat nog slechts een klein deel van de informatie uit dat boek. Wel zijn hieronder een aantal aanvullingen opgenomen die nog niet in dat boek staan. Het is dus eigenlijk een aanvulling op 'Van aarde en hout'', dat o.a. geraadpleegd kan worden bij het CBG en in het verenigingscentrum van de NGV.

In het Genealogisch Tijdschrift voor Oost Brabant (GTOB) is in 2008/2009 een Genealogie Cluytmans gepubliceerd, eveneens van de hand van F.A.M. van Gorkum  (GTOB, jrg 23, nr. 2 (april 2008, pag. 53-68) e.v.)) waarin de Brabantse achtergronden van dit geslacht beschreven worden. Zie ook voor een overzicht Frans´website www.fransvangorkum.nl . Frans heeft deze tak ook in boekvorm uitgebracht onder de titel "Alles op een kluit".


Voor vragen, aanvullingen, etc. kunt u mij mailen (zie hierboven voor mijn adres)

Naar de index op 'Overige genealogische fragmenten'


I. Jacobus CLUIJTMANS, overl. Helden 28-3-1695, tr. Helden 24-9-1671 Maria GEUEN (OOK: CEELEN,GEVEN), ged.(rk) Helden 9-6-1642, overl. Helden 8-9-1695 (oder 28-10-1703 ?), dr. van Marcely Geuen en Antonia N.N..
Uit dit huwelijk:
  1. Antonia CLUIJTMANS, ged.(rk) Helden 19-12-1672, tr. Helden 26-6-1697 Gerardus GOMMANS.
  2. Catharina CLUIJTMANS, ged.(rk) Helden 11-2-1675.
  3. Jacobus CLUIJTMANS, ged.(rk) Helden 24-7-1677, volgt II.
  4. Catharina CLUIJTMANS, ged.(rk) Helden 6-8-1680.



II. Jacobus CLUIJTMANS (zn. van I), ged.(rk) Helden 24-7-1677, koopman, overl. Helden 25-9-1720, tr. Helden 11-1-1702 Catharina STAMMEN, ged. Helden 10-3-1677, overl. Panningen 8-3-1760, dr. van Zijl Stammen en Joanna Roosen.
Uit dit huwelijk:
  1. Jacobus CLUIJTMANS, ged.(rk) Helden 14-9-1704, volgt IIIa.
  2. Joanna CLUIJTMANS, ged.(rk) Helden 31-8-1706.
  3. Maria CLUIJTMANS, ged. Helden 19-9-1709, overl. Helden 9-2-1758.
  4. Marcellus CLUIJTMANS, ged.(rk) Helden 17-8-1711, overl. Helden 26-6-1738.
  5. Petronella CLUIJTMANS, ged.(rk) Helden 3-3-1714, overl. Helden 25-12-1751.
  6. Petrus CLUIJTMANS, ged.(rk) Helden 30-3-1716, volgt IIIb.
  7. Catharina CLUIJTMANS, ged.(rk) Helden 15-2-1719.



IIIa. Jacobus CLUIJTMANS (zn. van II), ged.(rk) Helden 14-9-1704, overl. Helden 17-12-1783, tr. Helden 23-9-1734 Maria SCHREURS, ged.(rk) Helden 8-9-1711.
Uit dit huwelijk:
  1. Jacobus CLUETEMANS, ged. Helden 3-8-1735, volgt IVa.
  2. Gertrudis CLUYTMANS, ged. Helden 20-8-1737, overl. Helden 1-6-1814.
  3. Gerardus CLUYTMANS, ged. Helden 11-7-1739, overl. Helden 1-6-1814.
  4. Simon CLUYTMANS, ged. Helden 13-9-1741, volgt IVb.
  5. Marcellus CLUYTMANS, ged. Helden 6-11-1743.
  6. Maria CLUYTMANS, ged. Helden 4-5-1746, overl. Helden 7-10-1817, tr. Helden 17-4-1776 Petrus WILLEMS, geb. Helden 17-9-1743, overl. Helden 26-1-1792.
  7. Joannes CLUYTMANS, ged. Helden 27-1-1748.
  8. Martinus CLUYTMANS, ged. Helden 18-11-1750.
  9. Petronella CLUYTMANS, ged. Helden 2-7-1753, overl. na 1775.



IVa. Jacobus CLUETEMANS (zn. van IIIa), ged. Helden 3-8-1735, overl. Helden 17-7-1802, tr. Roggel 16-4-1776 Anna KAELDERS, geb. Roggel ca. 1745, overl. Helden 3-10-1812.
Uit dit huwelijk:
  1. Petrus CLUYTMANS, ged.(rk) Roggel 24-4-1776, overl. Helden 31-3-1839, tr. Catharina VAN OIJEN.
  2. Gertrudis CLUYTMANS, ged.(rk) Helden 30-12-1777.
  3. Marcellus KLUYTMANS, ged.(rk) Helden 26-3-1780, volgt Va.
  4. Gertrudis KLUYTMANS, ged.(rk) Helden 11-8-1784.



Va. Marcellus KLUYTMANS (zn. van IVa), ged.(rk) Helden 26-3-1780, schoenmaker, overl. Helden 30-7-1830, tr. Helden 7-5-1817 Hendrina HENDRICKX, overl. 23-1-1847, dr. van Petrus Hendrickx en Maria Roosen.
Uit dit huwelijk:
  1. Anna Maria KLUYTMANS, ged. Helden 12-2-1819, overl. Helden 28-11-1863, tr. Jan JANSEN.
  2. Petronella KLUYTMANS, ged. Helden 25-11-1820, overl. Helden 14-1-1846.
  3. Jacobus KLUYTMANS, ged. Helden 19-2-1823, overl. Helden 19-7-1846.
  4. Wilhelmina KLUYTMANS, ged. Helden 12-6-1825, overl. Helden 25-8-1831.
  5. Andreas KLUYTMANS, geb. Helden 25-11-1828, volgt VIa.



VIa. Andreas KLUYTMANS (zn. van Va), geb. Helden 25-11-1828, landbouwer, overl. Helden 18-11-1907, tr. 1854 Helena OP 'T ROOT, geb. Kessel 5-10-1825, overl. Helden 9-2-1905.
Uit dit huwelijk:
  1. Jacobus Hubertus KLUYTMANS, geb. Kessel 19-9-1858, volgt VIIa.
  2. Catharina KLUYTMANS, geb. 3-10-1860.
  3. Maria KLUYTMANS, geb. Helden 18-1-1863, overl. Venlo 24-8-1951, tr. Petrus DE BRUIJN.
  4. Silvester KLUYTMANS, geb. 30-1-1865.
  5. Jan Mathijs KLUYTMANS, geb. 11-9-1867.
  6. Maria Elisabeth KLUYTMANS, geb. 4-5-1871.



VIIa. Jacobus Hubertus KLUYTMANS (zn. van VIa), geb. Kessel 19-9-1858, veenbaas, overl. Helden 16-1-1943, tr. Helden 3-10-1887 Johanna Hubertina NAUS, geb. Kessel 25-11-1862, overl. Helden 12-1-1943.
Uit dit huwelijk:
  1. Andreas KLUIJTMANS, geb. Helden 20-12-1887, paardenverzorger, overl. Helmond 18-6-1970, tr. Mierlo 19-4-1912 Maria Margaretha VAN DER ZWAAN, geb. Helenaveen 28-5-1888, overl. Roermond 5-8-1976.
  2. Helena KLUIJTMANS, geb. 26-4-1889, overl. 12-5-1895.
  3. Joachim Sylvester KLUIJTMANS, geb. 26-8-1891, overl. 25-5-1895.
  4. Peter Johannes KLUIJTMANS, geb. 14-5-1893, overl. 20-5-1895.
  5. Jozef Mathijs KLUIJTMANS, geb. 15-12-1896, overl. 5-5-1976.
  6. Peter Johannes Godefridus KLUIJTMANS, geb. 23-12-1898, overl. 25-2-1975.
  7. Helena Maria Elisabeth KLUIJTMANS, geb. 19-10-1901, overl. 6-9-1978.
  8. Leo KLUIJTMANS, geb. 23-10-1903, overl. 6-9-1978.
  9. Joachim Hubertus KLUIJTMANS, geb. 2-3-1906.



IVb. Simon CLUYTMANS (zn. van IIIa), ged. Helden 13-9-1741, overl. na 1798, tr. Helden 6-2-1771 Agnes PETERS.
Uit dit huwelijk:
  1. Gertrudis CLUYTMANS, ged. Helden 13-7-1773.
  2. Joanna CLUYTMANS, ged. Helden 5-5-1775.
  3. Wilhelmus CLUYTMANS, ged. Helden 23-11-1777.
  4. Catharina CLUYTMANS, ged. Helden 17-2-1780.
  5. Marcellus CLUYTMANS, ged. Helden 14-9-1782.
  6. Maria Catharina CLUYTMANS, ged. Helden 28-11-1784.
  7. Jacobus CLUYTMANS, ged. Helden 6-11-1787, volgt Vb.
  8. Joannes CLUYTMANS, ged. Helden 24-1-1790, landbouwer.
  9. Joanna CLUYTMANS, ged. Helden 19-10-1791.



Vb. Jacobus CLUYTMANS (zn. van IVb), ged. Helden 6-11-1787, overl. Sevenum 21-8-1853, tr. Ida BROUWERS, overl. voor 1853.
Uit dit huwelijk:
  1. Jan KLUIJTMANS, molenaarsgezel.
  2. Hubert Sebastiaan KLUYTMANS.
  3. Joanna Agnes KLUIJTMANS, tr. Pieter KERKHOFS.



IIIb. Petrus CLUIJTMANS (zn. van II), ged.(rk) Helden 30-3-1716, akkerman, overl. Helden 13-5-1751, tr. Helden 20-6-1747 Cornelia JANSSEN, ged.(rk) Helden 3-8-1718, dr. van Petrus Janssen en Anna Verhaegh.
Uit dit huwelijk:
  1. Jacobus KLUITMAN (KLUTMAN), geb. Helden 12-5-1748, volgt IVc.
  2. Wilhelmus CLUIJTMANS, geb. Helden 31-10-1750, volgt IVd.



IVc. Jacobus KLUITMAN (KLUTMAN) (zn. van IIIb), geb. Helden 12-5-1748, soldaat, later schapenhoeder, overl. Babberich 1-5-1824, tr.(1) Bochum 2-3-1777 Johanna Margaretha Elisabeth DE BOY, ged. Bochum 11-12-1738, overl. Bochum 13-9-1800, dr. van Carolus Anthonius de Boy en Anna Clara Maes.
Bij zijn eerste huwelijk was Jacob soldaat: fusilier bij het koninklijke Pruissische Regiment v. Briezke. Waarschijnlijk heeft Jacobus zijn eerste echtgenoot verlaten. Als zij in 1800 overlijdt wordt er in het overlijdensregister van de gemeente Bochum vermeld: "Anna Margaretha de Boy, gewesene Ehefrau des vor neuneinhalb Jahr verstorbenen Jacob Klutman, gebohren im Jahr 1735, verheyrathete sich im Jahr 1777......"
Uit dit huwelijk:
  1. Friedrich Wilhelm Conrad KLUTMANN, geb. Bochum 13-4-1780, volgt Vc.


Jacobus KLUITMAN (KLUTMAN), tr.(2) Oud-Zevenaar 20-4-1786 Gudula VAN BINSBERGEN, geb. Zevenaar 27-8-1758, overl. Babberich 26-2-1847, dr. van Gerrit van Binsbergen en (Hendrina) Johanna Wassink.
Uit dit huwelijk:

  1. Bartholomeus KLUITMAN, geb. Oud-Zevenaar 18-3-1786, dagloner, overl. Beek 6-3-1836, tr. Oud-Zevenaar 15-5-1815 Gerarda HETTERSCHEID, geb. Beek 1790, overl. Beek 15-5-1878.
  2. Petrus KLUTMAN, geb. Babberich 8-5-1788, dagloner, overl. Babberich 29-3-1858, tr. Zevenaar 4-7-1833 Johanna HENDRIKSEN, geb. Oud-Zevenaar 14-8-1802, overl. Babberich 21-2-1878.
  3. Johannes KLUITMAN, geb. Babberich 26-8-1791, dagloner, schaapherder, tr. Zevenaar 1-8-1823 Gerarda JANSEN, geb. Oud-Zevenaar 2-1-1799.
  4. Maria KLUITMAN, ged. Zevenaar 21-5-1794.
  5. Gerritje KLUITMAN, ged. Zevenaar 31-3-1797.
  6. Jacobus KLUITMAN, ged. Zevenaar 3-5-1800.
  7. Janna KLUITMAN, ged. Zevenaar 15-8-1802.



Vc. Friedrich Wilhelm Conrad KLUTMANN (zn. van IVc), geb. Bochum 13-4-1780, overl. Witten 15-8-1829, tr. Witten 1807 Elisabethe Margarethe HEILE, ged. Witten 8-8-1784, overl. Witten 1-12-1859.
Uit dit huwelijk:
  1. Georg Heinrich KLUTMANN, geb. Witten 10-1-1809, ged. 22-1-1809, volgt VIb.



VIb. Georg Heinrich KLUTMANN (zn. van Vc), geb. Witten 10-1-1809, ged. 22-1-1809, koopman, overl. Witten 30-8-1871, tr. Iserlohn 9-3-1838 Louise DEUTELMOSER, geb. Iserlohn 16-10-1808, overl. Witten 20-8-1885 (of 25-8-1886).
Uit dit huwelijk:
  1. Eduard Erhard KLUTMANN, geb. Witten 16-7-1845, ged. 24-8-1845, volgt VIIb.
  2. Georg Heinrich KLUTMANN, geb. Witten 18-8-1847, volgt VIIc.



VIIb. Eduard Erhard KLUTMANN (zn. van VIb), geb. Witten 16-7-1845, ged. 24-8-1845, overl. Witten 8-7-1909, tr. Witten 15-6-1882 Emma Helene STRATMANN genannt Berghaus, geb. Witten 13-2-1858.
Uit dit huwelijk ook nog 4 dochters waarvan mij nog geen gegevens bekend zijn.
Uit dit huwelijk:
  1. Karl Franz Theodor Georg KLUTMANN, geb. Witten 14-8-1887, ged. 30-8-1887, volgt VIII.



VIII. Karl Franz Theodor Georg KLUTMANN (zn. van VIIb), geb. Witten 14-8-1887, ged. 30-8-1887, overl. Witten 9-12-1946, tr. Dortmund 17-7-1918 Elisabeth Sophie Berta Helene WILMS, geb. Dortmund 3-2-1895, overl. Witten 31-7-1976.
Uit dit huwelijk:
  1. Friedel KLUTMANN, geb. 30-7-1919, overl. 28-1-2004, tr. Friedrich DANNERT.
  2. Ingeborg KLUTMANN.
  3. Georg Heinrich Karl Eduard KLUTMANN, volgt IX.
  4. Helga KLUTMANN.



IX. Georg Heinrich Karl Eduard KLUTMANN (zn. van VIII, overl. Witten 27-1-2012), tr. Gudrun Gisela Berta FöRSTER, overl. Witten 27-01-2016.
Uit dit huwelijk:
  1. Karin Elisabeth KLUTMANN, tr. Ernst Nikolaus AHLERT.
  2. Edda KLUTMANN, tr. Dirk Johannes HARLAAR.



VIIc. Georg Heinrich KLUTMANN (zn. van VIb), geb. Witten 18-8-1847, overl. Berlijn 8-6-1905, tr. Hilchenbach 11-9-1875 Antonie SCHMITT, geb. Hilchenbach 5-7-1852, overl. Berlijn 6-4-1921.
Uit dit huwelijk:
  1. Eduard Jacob Heinrich Johannes KLUTMANN, geb. Deutsch-Wilmersdorf 7-7-1876, overl. Krefeld 23-7-1969.



IVd. Wilhelmus CLUIJTMANS (zn. van IIIb), geb. Helden 31-10-1750, overl. Babberich 1810, tr. Oud-Zevenaar 5-12-1775 Hermina (of Wilhelmina) JANSSEN, geb. Oud-Zevenaar.
Uit dit huwelijk:
  1. Cornelis KLUIJTMANS, geb. ca. 1776, overl. Oud-Zevenaar 17-12-1820.
  2. Petronella KLUIJTMANS, geb. ca. 1780, tr. 30-6-1807 Henricus BEUDEL.



Naar de index op 'Overige genealogische fragmenten'